Blog - Magdalena Vokáčová

Blog

5 tipů, jak kupovat dárky těm, kteří už všechno mají!

Také vás znervózňují přátelé, kteří se od října vyptávají, jak jste na tom

s vánočními dárky? Obchodníci, kteří od prvního listopadu rozsvěcují mámivá

světýlka, aby vás jako bludičky svedli k nehorázným nákupům? Nepanikařte!

Ještě pořád zbývá víc než čtrnáct dní do Vánoc. Kupovat dárky je totiž

jednoduché.

Nebojte se nebýt hvězda aneb průměrnost je také cool!

Lezou vám na nervy všechny ty návody na dokonale spokojený život? Všechny ty rady na to, jak být efektivnější, rychlejší, úspěšnější, bohatší, prostě jiní a lepší, než jste? Věřím, že jednou za čas je skvělé přečíst si nějaké to povzbuzení, načerpat chuť a odvahu něco se sebou dělat. Jindy však rady, jak být bohatší, hezčí, oblíbenější, úspěšnější vedou jen k naší frustraci…

Můj mírový rozchod

Můžete být s někým 20 let, milovat jej a pak se v klidu a míru rozejít? Můžete spolu strávit krásných dvacet let, i když se dostanete na své cestě každý jinam? A co tomu řeknou děti? Má cenu zůstávat ve vztahu kvůli dětem?

Guru

Nemám ráda, když se někdo tváří jako guru. Nelíbí se mi komunikace guruů, nezdá se mi jejich maska, že něco pochopili a teď to tlumočí těm méně zasvěceným. Nikdy jsem nepřilnula k idolům. Díky své práci jsem nejednoho gurua měla možnost potkat zblízka. Díky své práci jsem koučovala jejich manželky. Pochopila jsem, že propast mezi ideologií a realitou může být nesmírně hluboká.

Recept na pláč

Když vás moji milí tak upřímně povzbuzuji, abyste plakali, když vás učím plakat, řeknu vám, proč a jak pláču já. Když už totiž jednou začnu, pláču naplno, pláču tak, že slova srdce usedá nabývají doslovného významu. Když už jednou začnu plakat, pláču nejčastěji pro lásku.

Do ničeho se necpi

Málokdo by věřil důvodům, proč jsem šla původně studovat herectví. Miluji život a zbožňuji literaturu. Přišlo mi, že obor herectví tak nějak obojí propojuje, že si mohu vyzkoušet spoustu životů a zároveň se zabývat inteligentními texty.

Zakázaná učebnice koučování – ukázka z knihy a recenze čtenářů

OBJEDNAT SI KNIHU Roman Tukavý – zápisky z 16. 5. 2009 Tak dneska se konečně spustil ten kurz, na kterej sem dva měsíce čekal. Začátek nevypadal moc slavně. Seděli sme v kruhu jak na nějaký skupině anonymních alkoholiků a říkali, kdo sme, proč tu sme a na co sme dobrý. Už to samo vo sobě […]

Cizí známí

„Cizí lidé jsou přátelé, které jsme zatím nepoznali,“ řekla moje duchovní máma, která žije v New Yorku. Napadlo mě, že stejné je to i s cizími jazyky. Také to jsou zatím neznámí přátelé, kteří jen čekají na to, až se společně setkáme.

Kouzlo přítomnosti

Proč se my blázni škrábeme, plazíme, plahočíme, hrabeme a vlečeme na vysoké kopce?

Bloky naší tvořivosti

Proč tolik vzdělaných a nadaných lidí netvoří? Proč tolik lidí nepíše, neskládá, nemaluje obrazy a podobně? Je to pro nás výhodné. Jsme vlastně uzpůsobení tak, že nám veškeré naše konání, ač se může zdát jakkoliv nevýhodné, skýtá nějaký zisk. ,,Opravdu mám něco z toho, když nic netvořím?”, ptají se mě klienti a trochu se na mě zlobí.

Z New Yorku II

New York je město spojené s nadějemi. Město, které se stalo mojí láskou, protože v sobě jedinečným způsobem propojuje historii s budoucností.

Kvalita vztahů určuje kvalitu života

Zajímavý a upřímný rozhovor Eduarda Bermanna s Magdalenou na téma vztahy, koučování a umění žít.

Nebezpečný optimismus

Kromě divadla, filmů a literatury mě většinu podstatných věcí o životě naučili klienti. Poučila jsem se od nich také o optimismu. Optimismus má dvě stránky. Tu zjevnou, mnohokrát opakovanou, že pozitivní přístup k životu naši existenci usnadňuje, není asi potřeba rozebírat. Druhé hledisko mi připadá zajímavější: optimismus je nebezpečný! Já sama se řadím mezi optimisty, […]

Zpověď účastnice výcviku Autentické dialogy

Zpověď účastnice výcviku Autentické dialogy

Balada o červeném nosu a smutné židli od Ivany Svobodové Vychodilové

Aha z detstvi

Aha z dětství

„Kdo jsi? Kdo jsem?“ Je mi přesně pět let, stojím před zrcadlem a nevěřícně se dívám sama sobě do očí.

Zpátky doma

Po měsíci v Africe…

Život jako lego

Většina z nás má tendenci dívat se na výzvy a křižovatky, které před nás život staví, jako na hromádky vysypaného lega, k němuž není návod. Chaos barev, možností, kombinací…

Čištění komunikace

(aneb Kdo si nehraje je sprosťák)

Texty 2016

Texty 2015

Texty 2014

Texty 2013