Blog - Magdalena Vokáčová

Blog

Jak si namísto vánočního šílení zamilovat advent?

Co vůbec znamená advent? Kolik svíček má původní adventní věnec? Co která svíčka znamená? Jak lze využít vánoční období pro naše vztahy? Jak posílit rodinné rituály?

Existuje ten pravý/ta pravá i pro Vás?

Asi proto, že jsme založením bytosti sociální, máme touhu najít toho pravého partnera, se kterým bychom spokojeně zestárli a strávili zbytek života. Osobu, se kterou máme pocit, jako bychom se znali odjakživa, a pro kterou se v angličtině objevilo označení SOULMATE.

Kéž jsou všechny bytosti šťastné, i ty blbé

Pracuji na tom, aby na světě bylo hezky tak, že jsem milá, laskavá, chápající a komunikuji nekonfliktně i s prolémovými jedinci. Tedy většinou jsem taková.

Jak nám přemýšlení nad smrtí může zachránit život?

Indie se mi vryla pod kůži jako škvára do rozbitého kolene dítěte. Skýtá mi tak nový pohled na realitu země, ve které žiji. Když zavřu oči, pořád vidím teplé podzimní barvy odrážející se od studeně modré oblohy.

Bojujete boj, ve kterém nevyhrává nikdo? Vzdejte se!

Bojujete boj, ve kterém nevyhrává nikdo? Vzdejte se!

Think big! (Do just small steps)

Jinak než ve velkém se v New Yorku uvažovat nedá. Vysoké budovy, rozlehlá prostranství, velké výkladní skříně, široké ulice, obří porce, objemné nádrže na vodu, gigantické mrakodrapy a hlavně nekonečné sny těch, kteří zde žijí.

Už jste ji chytili? Viróza vztahů se rozmáhá…

,,A je na tom něco špatného, když chci aby se manžel trochu změnil?” ,,Co tím myslíte, změnil”, ptám se uslzené Jindřišky, která zapadla do velkého křesla vedle mne. ,,No aby byl milejší, pozornější a taky aby víc mluvil.

Raději řešíte, nebo hřešíte?

Můj americký kamarád nerozuměl českému výrazu řešit! „Nechápu to, v Čechách se sedí v hospodě a každý něco řeší. Holky řeší diety a klidně si u toho dávají dortík. Kluci řeší politiku, ale sedí a lijí do sebe jedno pivo za druhým. Maminky řeší děti, zatímco se děti vedle nich vesele mlátí. Kluci řeší holky […]

Texty 2016

Texty 2015

Texty 2014

Texty 2013