Zakázaná učebnice koučování - Magdalena Vokáčová

Zakázaná učebnice koučování

Praktický návod pro kouče i nekouče pro inspirativní a naplněný život – to vše je Zakázaná učebnice koučování, aneb zápisky účastníků výcviku.

Koučování je způsob, jak krok za krokem vybudovat víru v sebe, ve svou hodnotu, ve své sny! Zakázaná učebnice Vás zavede na výcvik v koučování. Společně se třemi hlavními hrdiny projdete vzděláním profesionálních koučů. Vyprávění tří účastníků výcviku zahrnuje nejen cvičení, metody a techniky koučování, ale také příběhy jednotlivých postav. Každý charakter dává čtenáři trochu jiný pohled na výcvik i na jednotlivé techniky.

Vedle příběhů obsahuje kniha i pracovní sešity, které můžete využít při sebekoučování nebo přímo při práci s klienty.

Kniha je poutavým čtením nejen pro kouče, je zároveň inspirací a nástrojem pro všechny čtenáře, kteří se zajímají o moderní psychologii a osobní rozvoj.

Magdalena VokáčováMnoho mých klientů mi pokládá otázku, proč právě jim nejrůznější bestsellery a kurzy osobního rozvoje nepomáhají. To mě inspirovalo k napsání Zakázané učebnice koučování, která na konkrétních lidských příbězích s humorem ukazuje, jak je možné posunout své vztahy, práci a další oblasti života k lepšímu, a co tomu obvykle brání. Vězte, že i odborná učebnice může být zábavná a sexy ;-).

Magdalena Vokáčová
autorka knihy, kouč a trenérka koučů

Jestli hledáte odpověď na otázky jako:

 • Mohu pracovat sám se sebou?
 • Dá se metodou koučování působit na mého partnera?
 • Dává vůbec koučování nějaké dobré rady?

Tak to vše a ještě více se dozvíte v knize Zakázaná učebnice koučování.

Jak to vypadá uvnitř

zakazana-2zakazana-3zakazana-4zakazana-9
Přečtěte si ukázku

Objevte desatero skvělého kouče

 1. Upřímně se zajímá o klienta.
 2. Naslouchá a poctivě ověřuje, že klientovi rozumí.
 3. Přesně nastaví cíl. je si jist, že ví, na čem pracuje.
 4. Naslouchá tak dlouho, až klient začne překvapovat sám sebe.
 5. Respektuje, že klient svému světu rozumí daleko lépe než kouč.
 6. Dívá se na klienta z hlediska jeho možností.
 7. Ví, že je v pořádku, pokud se klient namáhá víc než on.
 8. Ví, že cokoliv pomáhá klientovi a funguje, je v pořádku.
 9. Neobtěžuje klienta svými pochybnostmi.
 10. Nikdy nespí s nikým, kdo má víc problémů než on.

Přečtěte si ukázku z knihy

Co říkají čtenáři

Kniha autorky zasluhuje název „Boží“ učebnice. Vtipně, s nadhledem a zkušeností totiž popisuje základní metody koučování, zasazené přímo z natáčení, resp. výcviku koučů… Osloví nejen začínající kouče, kouče praktikující již delší dobu, ty, co mají záměr se jimi stát, ale i širokou veřejnost.

JUDr. etBc. Lenka Brabcová zapsaná mediátorka, koučka, konzultantka

Zaujme Vás obal. Zaujme Vás název. Zaujme Vás forma. Inovativní kniha, která Vás velmi jemně informuje, učí a zasvědcuje do světě koučinku… Hravý a lehký styl psaní otevírá cestu ke snadnému pochopení každým čtenářem… Kniha je inspirativní, zábavná a poučná. Prostě ji musíte mít.

Kristýna Baumanová, koučka

Tuto knihu jsem přečetla jedním dechem…Je psaná úžasným jazykem, takže mě mnohdy i velmi pobavila, zároveň jsem se i zapotila nad otázkami. Na tuto knihu se mi nepráší.

Petra Munzarová, koučka

Jak píše sama autorka v úvodu, chtěla napsat knihu, která by byla pro čtenáře atraktivní, čtivá, poučná, praktická a humorná. To se jí do poslední tečky povedlo… Učebnice může pobavit, poučit, může nás dojmout.

Pavla Hudousková, koučka

Objednat knihu