Balíček Meditace 4 živlů

Chceš mít nadhled, odvahu a radost ze života?

Chceš posílit své sebevědomí?
Cítíš smutek, prázdnotu a nevíš, jak se rozhodnout?
Jsi přetížený/á, špatně usínáš a ráno se probouzíš s únavou?

Představ si, jaké by to bylo, kdyby ústředním tématem Tvého života byla tichá radost. 

Pravidelným cvičením meditace získáš pocit hluboké spokojenosti a vnitřního bohatství. Život se postupně promění po všech stránkách.

Už máš vše, co potřebuješ, abys mohl udělat první krok na cestě ke změně: své tělo, mysl, srdce a ochotu prozkoumat, co znamená žít opravdově.

Jak na to se dozvíš v meditacích. Můžeš klidně začít z pohodlí vlastní postele. 

Cena balíčku 4 meditací je 590 Kč včetně DPH.

V čem jsou mé meditace jedinečné?

Ke každé nahrávce je originální hudba! 

Andrej Željazkov

Hudební skladatel, učitel a pianista.

Kromě scénické  a koncertní hudby komponuje léčivou hudbu k meditacím. Jako skladatel, pianista, kytarista a bubeník působí v mnoha známých i avantgardních kapelách 30 let. Ačkoliv si nehraje na osvíceného, vnitřnímu rozvoji a vlivu hudby na duchovní svět člověka se věnuje 11 let. Patří do toho i mejdany. 

Jako učitel pracuje také s autistickými dětmi a seniory. 

Texty k meditacím jsem připravovala přímo pro Tebe.

V některých nahrávkách uslyšíš také moji hru na hudební nástroj  caisa drum. 

S meditací, relaxací a autogenním tréninkem pracuji již 25 let. Učila jsem se v latinské Americe i Indii. Na základě vlastních zkušeností jsem napsala text a připravila nahrávku. Kéž ti slouží k vnitřnímu klidu a pokojné radosti. 

Meditace živlů

Balíček 4 meditací: Oheň, Vzduch, Voda, Země

Živly jsou a vždy budou spojovány s přirozenou rovnováhou a celistvostí.

Egypští mudrcové věřili, že studium čtyř živlů přináší hluboké pochopení života. Stejně tak Mayové, Řekové, Aztékové, Peršané, Keltové nebo Hindé, pracovali s rozdělením energie na čtyři základní prvky. Hippokrates prohlašoval, že lidské zdraví závisí na rovnováze všech čtyř živlů. 

Každý z živlů přináší jedinečný dar, který přispívá k vnitřní harmonii a celkové životní rovnováze. 

Oheň

Živel ohně Ti bude užitečný pokud potřebuješ posílit rozhodnost, akceschopnost, tvořivost, odvahu ke změně nebo když se potřebuješ znovu vrátit k sobě a objevit svou vnitřní radost.

Jedním z nejdůležitějších způsobů, jak můžeš změnit svůj život, je ČIN. To, co nás od akce nejčastěji odvádí, je strach z neúspěchu. Před meditací můžeš zapálit svíčku a chvíli se soustředit na dech. Představuj si, že s každým nádechem vdechuješ do sebe odvahu a s každým výdechem vydechuješ strach a obavy, které Ti neslouží.

Voda

Meditaci vody je skvělé praktikovat v případě, že si potřebuješ udělat pořádek v emocích. Pokud chceš v klidu vyřešit konflikt, komunikovat upřímně nebo se zbavit nežádoucích pocitů, pracuj právě s touto nahrávkou.

Voda je propojena s emocemi, s hloubkou našich pocitů. Je symbolem úlevy, léčení a vnitřní stability. Před meditací můžeš vypít sklenici vody a naladit se na svůj záměr. Představ si, že voda omývá veškeré emoce, které Ti v danou chvíli neslouží.

Vzduch

Meditaci vzduchu je skvělé praktikovat v případě, že se potřebuješ  zbavit minulosti a posunout se více do přítomnosti. Je také vhodná, když si vytváříš svojí vizi budoucnosti.

Vzduch  je často spojován s duševní aktivitou, organizací, strukturou a zápalem pro věc. Je spojen s aspekty osobnosti, které mají schopnost rozlišovat, analyzovat a vyhodnocovat. S živlem vzduchu je ideální pracovat ve chvíli, kdy potřebuješ uklidit a dořešit zatím neuzavřené záležitosti. Před meditací si otevři okno a chvíli vnímej čerstvý vzduch, který nadechuješ a ohřátý vzduch, který vydechuješ ven.

Země

Meditaci země je skvělé praktikovat v případě, že procházíš zásadní změnou a potřebuješ získat pocit pevné půdy pod nohama. 

 Země je odjakživa spojena s hojností, plodností a prosperitou. Je také symbolem výživy a péče o naše fyzické tělo. Před meditací si můžeš na chvíli jen tak bosky stoupnout a vytvořit si představu, že veškeré věci, které Tě zatěžují odchází skrze chodidla přímo do jádra země, která je svou silou čistí. 

Cena balíčku 4 meditací je 590 Kč včetně DPH.

Magdalena Vokáčová: Koučink a výcvik koučů

Málokdo mi dnes věří, že jsem byla úzkostné, neurotické dítě a že mi to vydrželo až do dospělosti. Obrat k vnitřnímu klidu pro mě znamenala až práce s meditací, autogenním tréninkem a imaginací. Mám tedy osobní zkušenost s tím, co stále objevují renomovaní psychologové, kteří se zabývají výzkumy účinků meditace na psychiku člověka (např. Daniel Goleman).

Mnohé studie dokládají pozitivní účinky meditace na naše mentální i fyzické zdraví: zlepšení spánku, redukce stresu, navýšení koncentrace, léčení úzkostí a deprese, práce se závislostí, chronickou bolestí nebo vlastními stíny (nevědomé části naší osobnosti, které jsme popřeli)… 

Je vlastně jedno, co říká věda nebo teorie. Podstatná je praxe. Proto jsem pro tebe připravila nahrávku, která by mohla sloužit stejně dobře úplným začátečníkům jako lidem s dlouhodobější praxí.

Mindfullness je termín skloňovaný v mnoha pádech, který zahrnuje meditaci a další praktická cvičení na vnímání přítomnosti. Skrývá se za ním schopnost plně si všímat a moment za momentem kultivovat sebe a své prostředí. V konečném důsledku je meditací naprosto všechno: chůze, vaření, tanec, zpěv, čtení… cokoliv, do čeho jsme ponořeni celou svou bytostí.