VOSTRÁ VOKÁČOVÁ – LÁZNĚ

VOSTRÁ VOKÁČOVÁ

Lázně

Obávám se, že jsme jako lidstvo degenerovaný. Stejně jako se přehnalo šlechtění u některých psích plemen, také my lidé jsme se tak dlouho snažili usnadnit si práci a zajistit pohodlný život, až se z nás stala překrmená neurotická zvířata v dobře temperovaných klecích.

Jak jinak si vysvětlit jev, který pozoruji na pláži. Lidé, kteří platí horentní sumy za lázně a wellness centra, nechávají se obložit lávovými kameny a utrácejí za saunu, se na jarní kyperské pláži znuděně převalují na lehátku, které pod nimi praská. Mohli by sice o pár metrů dál ležet na lávových kamenech zdarma, užít si peeling z písku, saunový efekt žhavého slunce a léčivého chladného moře… Jenže raději se spalují na lehátku, hádají se s partnerem a dvakrát denně se smočí v chlorovaném bazénu.

Na většinu věcí, které opravdu stojí za to, reklamu nenajdete. Jsou totiž zdarma. Zkuste si tedy užít léto, vyšlápnout si na pořádný kopec a cestou se napít lahodné vody ze studánky. Užívejte nádheru slunce a zázrak stínu a na závěr si zchlaďte unavené nohy v ledovém potoce. Slast je to nepopsatelná. A pokud si nemůžete pomoci, klidně tomu říkejte Kneippův chodník.

 

Komentáře