Proč ženy nechtějí být ženami?

Jsou chvíle, kdy vám řeči o tom, jak je důležité přijmout sebe sama prostě lezou na nervy. Ano, je to důležité, nepochybně. A je moc hezké být ženou. A je hezké to přijímat a užívat si to. Nejméně do doby než si přečtete statistiky.  

Běžně se uvádějí výzkumy na téma rozdíl v platu mužů a žen. Např. Česko je podle eurokomisařky Věry Jourové třetí nejhorší zemí EU v rozdílech mezi odměňováním mužů a žen. Ženy u nás v průměru vydělávají o 22% méně než muži na stejných pozicích.

Mě by ale zajímaly statistiky na téma informovanost o platu partnera. Kdybych vzala skromnou statistiku z koučovny, tak se opakovaně ukazuje, že zatímco muži ví velmi přesně, kolik peněz jejich žena vydělává, ženy o příjmu svého muže neví vůbec nic. Jedna klientka mi nedávno vyprávěla, že po sedmi letech se svým partnerem zjistila, jaké muž spravuje nemovitosti, když se ho zeptala jeho maminka u nedělního oběda, zda mu všichni nájemníci platí.

Hovořím tedy s klienty o tom, proč se o svém platu nebo zajištění s partnerkou nebaví. Nejčastěji odpovídají, že se jich partnerka nikdy nezeptala. Dalším důvodem pak je to, že muž má pocit, že vydělává buď málo anebo moc. Pokud vydělává hodně, obává se, že kdyby řekl  pravdu, partnerka by rapidně zvýšila své nároky, přestala pracovat, chtěla by si ho vzít

a pod. Pokud má naopak starosti, jestli nevydělává málo, bojí se, že by mohl o vztah přijít. Dámy, víte kolik vydělává váš muž?

Komentáře